kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mieszkanie w modnych kolorach
2007/8/9 0:10:00

Jakie odcienie czerwieni, zieleni czy szarości we wnętrzach są w tym roku najmodniejsze? Odpowiedź na to pytanie została opracowana przez grono międzynarodowych ekspertów oraz konsultantów współpracujących z firmą ICI - producentem farb Dulux.

W obecnym sezonie kolory są mniej kontrastowe, bardziej stonowane. Nie zatraciły swojej wyrazistości, lecz są bardziej przyjazne dla oka. Dzięki temu mają szerokie zastosowanie i są niezwykle użyteczne. Rodziny kolorów w roku 2007 łatwo dopasować do naszego stylu życia. Cechą charakterystyczną sezonu 2007 jest widoczny wpływ żółcieni we wszystkich liniach kolorystycznych.

Pozycja czerwieni w tegorocznej kolorystyce pozostaje jednak niezagrożona. Świadczy o tym choćby wybór pudrowego różu, wywodzącego się z tej rodziny barw, na Kolor Roku 2007. W porównaniu z ubiegłym rokiem, kolor czerwony jest jednak dużo spokojniejszy. Bazą dla tej rodziny kolorów stał się koral, który czyni je cieplejszymi i jaśniejszymi.

Żółcienie w roku 2007 zaskakują słonecznym blaskiem i ciepłem. Kolory zmrożonego szampana czy blasku dyskretnej świecy tworzą optymistyczną atmosferę, sprzyjającą relaksowi. Jednocześnie, w 2007 roku żółty zyskał na wyrazistości. Kluczowym kolorem w palecie żółcieni jest gorący złoty, który budzi skojarzenia ze słodkim toffi.

Podczas gdy w żółcieniach widoczne są jedynie subtelne wpływy zieleni, właśnie te kolory bardzo mocno naznaczone są wpływem koloru żółtego. Dotyczy to każdej ich odmiany, począwszy od koloru kanarkowego, a skończywszy na ciemnooliwkowym. Zielenie roku 2007 są wyraźnie inspirowane kolorami ziół, warzyw i owoców, takich jak oliwki, kolendra czy agrest.

Strony: [1] [2] następna »


Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: farby, kolor, malowanie, zestawienia kolorystyczne, ściany


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »