kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mieszkanie w modnych kolorach
2007/8/9 0:10:00

Jakie odcienie czerwieni, zieleni czy szarości we wnętrzach są w tym roku najmodniejsze? Odpowiedź na to pytanie została opracowana przez grono międzynarodowych ekspertów oraz konsultantów współpracujących z firmą ICI - producentem farb Dulux.

W obecnym sezonie kolory są mniej kontrastowe, bardziej stonowane. Nie zatraciły swojej wyrazistości, lecz są bardziej przyjazne dla oka. Dzięki temu mają szerokie zastosowanie i są niezwykle użyteczne. Rodziny kolorów w roku 2007 łatwo dopasować do naszego stylu życia. Cechą charakterystyczną sezonu 2007 jest widoczny wpływ żółcieni we wszystkich liniach kolorystycznych.

Pozycja czerwieni w tegorocznej kolorystyce pozostaje jednak niezagrożona. Świadczy o tym choćby wybór pudrowego różu, wywodzącego się z tej rodziny barw, na Kolor Roku 2007. W porównaniu z ubiegłym rokiem, kolor czerwony jest jednak dużo spokojniejszy. Bazą dla tej rodziny kolorów stał się koral, który czyni je cieplejszymi i jaśniejszymi.

Żółcienie w roku 2007 zaskakują słonecznym blaskiem i ciepłem. Kolory zmrożonego szampana czy blasku dyskretnej świecy tworzą optymistyczną atmosferę, sprzyjającą relaksowi. Jednocześnie, w 2007 roku żółty zyskał na wyrazistości. Kluczowym kolorem w palecie żółcieni jest gorący złoty, który budzi skojarzenia ze słodkim toffi.

Podczas gdy w żółcieniach widoczne są jedynie subtelne wpływy zieleni, właśnie te kolory bardzo mocno naznaczone są wpływem koloru żółtego. Dotyczy to każdej ich odmiany, począwszy od koloru kanarkowego, a skończywszy na ciemnooliwkowym. Zielenie roku 2007 są wyraźnie inspirowane kolorami ziół, warzyw i owoców, takich jak oliwki, kolendra czy agrest.

Strony: [1] [2] następna »


Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: farby, kolor, malowanie, zestawienia kolorystyczne, ściany


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»