kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Haute couture w otoczeniu nowoczesnej kobiety
2008/6/9 11:38:19

Haute couture, czyli egzemplarze unikalne, szyte na miarę, były niegdyś dostępne tylko dla najbogatszych dam. Dzisiaj sfera ta jest nadal przywilejem zamożnych, jednak każda kobieta może sprawić, że jej otoczenie nabierze znamion oryginalności. Kluczem do tego jest elegancja, która ze smakiem może przyozdabiać każdą dziedzinę naszego życia, począwszy od menu, poprzez zawartość garderoby czy wystrój wnętrz.

Nowoczesne kobiety lubią otaczać się luksusem i wiele z nich czerpie radość, ze wzbogacania swojej codzienności o wyjątkowe detale. Warto zatem przyjrzeć się, jak wygląda klasyczna elegancja i jak włączać ją do swojego życia tak, by stworzyć niepowtarzalne kombinacje dla wszystkich zmysłów. „Klasyka jest nieprzemijalna, a elegancja jest pisklęciem estetyki” – mówi poetka Ewa Lipska. Połączenie tych elementów w dłoniach gustownej kobiety, daje gwarancję dobrego smaku i unikalnego nastroju. W poszukiwania elegancji warto zacząć zaglądając do własnego pokoju. Otoczenie, w którym przebywamy na co dzień, wpływa znacząco na nasz sposób postrzegania przestrzeni. Pamiętajmy, że elegancja nie musi oznaczać ogromnych wydatków. Liczy się zarówno gustowna stylizacja, jak i prostota wykończeń. Jedyną zasadą jest umiar. Elegancja nie znosi przepychu i krzykliwych dodatków. Eleganckie wnętrze to takie, w którym kobieta zarówno w koszuli nocnej, jak i w sukni balowej, może czuć się wytwornie.
Zakamarki kobiecej duszy są znane nie tylko samej płci pięknej. Projektanci mody, architekci, styliści prześcigają się w pomysłach, mających upiększyć życie kobiet. Obecnie każda niewiasta może pozwolić sobie na haute couture w swoim otoczeniu, jeśli zgrabnie wykorzysta propozycje z wachlarza specjalistów. Dotyczy to zarówno wystroju własnej szafy, garderoby, pokoju czy domu. Elegancję kobiety tworzy całe jej otoczenie. Dotyczy to zarówno zadbanego wyglądu ubrania, jak i gustownego wnętrza auta. Do lamusa przeszło już przekonanie o męskiej dominacji na drogach. Dzisiaj wiele kobiecych aut przypomina mężczyznom o konieczności stosowania zasad savoir vivre również na drogach. Eleganckie i czyste wnętrze świadczy o wysokim poziomie estetycznym właściciela.
Elegancja sprzyja również tym, którzy preferują podróże innymi środkami transportu. Wnętrza samolotów czy jachtów mają często tak wytworną stylizację, że niejedna dama chętnie zamieniłaby na nie swój apartament.
Najnowsze rozwiązania oferowane przez producentów samochodów, łodzi czy samolotów, gwarantują swoim klientkom pełen komfort. Poza pełnym wyposażeniem, użytkowniczki mogą liczyć na wysokie wrażenia estetyczne i nienaganne maniery załogi, której z pewnością przyjemnie pracuje się w tak ekskluzywnych wnętrzach.
Elegancja polega na umiejętnym korzystaniu z wielu dostępnych na rynku propozycji i ułożeniu ich w niepowtarzalna całość. Należy unikać banału i dążyć do odnalezienia w swoim otoczeniu detali, które uczynią nasze otoczenie wyjątkowym. Niezależnie od tego, czy można sobie pozwolić na zaprojektowanie wnętrza jachtu, czy tylko własnego pokoju, należy pamiętać, że największym orężem jest dobry smak. Ponieważ o gustach się nie dyskutuje, każda kobieta może również czasem pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Niech jednak stworzony przez nas wystrój, w duchu haute couture, wyróżnia nas poprzez elegancję w dobrym tonie, a nie poprzez chęć przykucia uwagi wielkim logo czy krzykliwy kolorem. Jak powiedziała kiedyś Coco Chanel – „Elegancja polega na odejmowaniu” i warto pamiętać o tej zasadzie zarówno projektując swoją garderobę, jak i jej wnętrze.

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Haute couture, dekoracja wnętrz, wnętrze


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»