kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dekoracja okna. Jak dobierać firanki i zasłony?
2014/8/26 7:17:33

Jak stworzyć piękną i funkcjonalną dekorację okna? Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mają za zadanie upiększyć nasze okna, co może stwarzać wrażenie, że to bardzo trudne zadanie. Jak wybrać odpowiednie firanki i zasłony? Oto kilka porad, które mogą pomóc w aranżacji.


Nasłonecznienie i kolory

Przy wyborze firanek i zasłon ważny jest stopień nasłonecznienia pomieszczenia. Jeśli dostęp światła jest ograniczony, do dekoracji okien powinniśmy użyć lekkich i delikatnych siatek, na przykład subtelnych markizet. Unikniemy tym samym dodatkowego zaciemnienia pokoju. – Najlepszym rozwiązaniem są firanki haftowane na markizecie, które nie tylko posiadają przepiękne zdobienia, lecz również specjalną biel. Odpowiednia receptura powoduje przekształcenie światła w taki sposób, że wyrób nimi wykończony odbija więcej światła widzialnego niż go otrzymał – wyjaśnia Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. – W ten sposób firanki stają się nie tylko bielsze, ale również jaśniejsze i bardziej błyszczące – dodaje. Jeżeli wnętrze jest mocno nasłonecznione, należy skorzystać z grubszych materiałów, a nawet zasłon. Ograniczymy tym samym nagrzanie pokoju, co jest szczególnie istotne latem, kiedy upał potrafi dotkliwie uprzykrzyć przebywanie w domu. Musimy pamiętać również, aby dobrać firankę czy zasłonę do koloru ścian. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są odcienie zbliżone do barw pokoju – tworzy to wrażenie spójności i harmonii. Zwolennikom odważniejszych kombinacji zalecamy silne skontrastowanie kolorów – dzięki temu okno będzie wyróżniającym się elementem wnętrza. Pamiętajmy również, że ciekawe efekty wizualne osiągniemy różnicując materiały i ich faktury, na przykład sztywne z lejącymi czy matowe z błyszczącymi.

fot. Firanka 22150 Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dekoracja, firanki, okno, zasłony


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »