kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dekoracja okna. Jak dobierać firanki i zasłony?
2014/8/26 7:17:33

Jak stworzyć piękną i funkcjonalną dekorację okna? Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mają za zadanie upiększyć nasze okna, co może stwarzać wrażenie, że to bardzo trudne zadanie. Jak wybrać odpowiednie firanki i zasłony? Oto kilka porad, które mogą pomóc w aranżacji.

Nasłonecznienie i kolory

Przy wyborze firanek i zasłon ważny jest stopień nasłonecznienia pomieszczenia. Jeśli dostęp światła jest ograniczony, do dekoracji okien powinniśmy użyć lekkich i delikatnych siatek, na przykład subtelnych markizet. Unikniemy tym samym dodatkowego zaciemnienia pokoju. – Najlepszym rozwiązaniem są firanki haftowane na markizecie, które nie tylko posiadają przepiękne zdobienia, lecz również specjalną biel. Odpowiednia receptura powoduje przekształcenie światła w taki sposób, że wyrób nimi wykończony odbija więcej światła widzialnego niż go otrzymał – wyjaśnia Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. – W ten sposób firanki stają się nie tylko bielsze, ale również jaśniejsze i bardziej błyszczące – dodaje. Jeżeli wnętrze jest mocno nasłonecznione, należy skorzystać z grubszych materiałów, a nawet zasłon. Ograniczymy tym samym nagrzanie pokoju, co jest szczególnie istotne latem, kiedy upał potrafi dotkliwie uprzykrzyć przebywanie w domu. Musimy pamiętać również, aby dobrać firankę czy zasłonę do koloru ścian. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są odcienie zbliżone do barw pokoju – tworzy to wrażenie spójności i harmonii. Zwolennikom odważniejszych kombinacji zalecamy silne skontrastowanie kolorów – dzięki temu okno będzie wyróżniającym się elementem wnętrza. Pamiętajmy również, że ciekawe efekty wizualne osiągniemy różnicując materiały i ich faktury, na przykład sztywne z lejącymi czy matowe z błyszczącymi.

fot. Firanka 22150 Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A.

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dekoracja, firanki, okno, zasłony


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»