kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Podano do stołu czyli jadalniane aranżacje
2015/7/9 0:30:00

Kuchnie małe i duże

Małe mieszkania najczęściej charakteryzują proporcjonalnie niewielkie pomieszczenia. Wielu posiadaczy skromnego metrażu musi zrezygnować ze stawiania w salonie stołu z krzesłami. Wybierają oni najczęściej małą sofę i kredens, by nie zastawić całej przestrzeni. Jak zatem zaaranżować niewielką kuchnię? Najlepiej jest zdecydować się na prostokątny, wąski stół z niewielkimi czterema siedziskami, które można schować pod stołem. Aby zachować wolną przestrzeń, warto umiejscowić go wzdłuż ściany, a w momencie, gdy jest taka potrzeba, odsuwać go, zyskując miejsce do wspólnego spożywania posiłków. W przypadku bardzo małych kuchni warto przymocować do ściany ruchomy blat, który można wykorzystać nie tylko jako stół, ale również jako dodatkową przestrzeń wykorzystywaną w trakcie przygotowywania posiłków.

fot. Homebook.pl_KW_STUDIO_Klara_Wes_Piotr_Gsicki

- Zamknięte, duże kuchnie pozwalają na stworzenie prawdziwej jadali ze stołem mieszczącym od czterech do ośmiu osób. Warto w trakcie projektowania lub remontu podzielić pomieszczenie na dwie części – jedną typowo kuchenną, a drugą przekształconą w jadalnię. Może być to miejsce przeznaczone do spożywania posiłków przez mieszkańców, ale również do przyjmowania gości – dodaje Anna Poprawska.

W salonie czy samodzielnie?

Wiele osób decyduje się na połączenie części jadalnej z salonem. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, ponieważ zaproszenie gości do pokoju dziennego, w którym znajduje się sofa oraz telewizor jest praktycznym pomysłem na spędzenie popołudnia. Posiadacze dużego metrażu mogą stworzyć w salonie lub w osobnym pomieszczeniu samodzielną jadalnie. W salonie należy wygospodarować miejsce, na przykład wzdłuż okien lub balkonu. W ten sposób uzyskamy ciekawy klimat i charakter miejsca. W samodzielnej jadalni najlepiej jest zrezygnować z drzwi wejściowych, aby pomieszczenie pozostało otwarte oraz wstawić do niej niewielki kredens lub barek.


Strony: [1] [2]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: jadalnia, kuchnia, posiłki, rodzina, stół, wnętrze


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »