kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Jak zwiększyć poziom higieny we własnym domu?
2014/1/16 0:30:00

Meble przystosowane do zadań specjalnych

We wnętrzach łazienkowych, oprócz nagromadzenia bakterii i drobnoustrojów, duże zagrożenie dla alergików i osób o obniżonej odporności stanowi podwyższona wilgotność powietrza. Istnieje możliwość, że na źle zabezpieczonych meblach i elementach konstrukcyjnych pojawią się grzyby lub pleśń. Dlatego wybierając wyposażenie do łazienki konieczne jest, aby sprawdzić z jakich materiałów zostały one wykonane. – Najpopularniejszym odpornym na wilgoć tworzywem jest płyta MDF – tłumaczy Aneta Dziedzina. – Nie odkształca się w kontakcie z wodą, nie jest podatna na grzyby ani pleśń – dodaje.

W utrzymaniu czystości ważna jest również konstrukcja sprzętów. Szczególne godne polecenia do łazienki są podwieszane półki i szafki. Nie mają one bezpośredniego kontaktu z mokrą podłogą, woda nie ma więc możliwości się pod nimi gromadzić. Dodatkowo pozwalają na dokładne sprzątanie bez konieczności każdorazowego przesuwania mebli.

Kuchenna batalia z bakteriami


Jak wynika z badań przeprowadzonych przez profesora mikrobiologii Chucka Gerba z Uniwersytetu w Arizonie, w kuchni musimy być jeszcze bardziej ostrożni. Według naukowca to najbardziej zanieczyszczone miejsce w naszych domach. Najwięcej zarazków znajduje się na desce do krojenia (10 000 drobnoustrojów), ścierkach (milion na 6,5 cm2) oraz gąbkach (ok. 10 milionów na 6,5 cm2).

fot. fotochanellBiorąc pod uwagę, jak często przedmioty te mają kontakt z naszą żywnością, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o rozwiązaniach zwiększających poziom higieny. Utrzymywanie czystości może być znacznie prostsze dzięki nowoczesnym bateriom kuchennym wyposażonym w wyciąganą wylewkę. Standardowa długość ich elastycznego węża wynosi ok. 1,5 metra. Pozwala to na wygodne dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Dodatkowa funkcja zmiany strumienia na tryb prysznicowy, charakteryzujący się większą intensywnością, pozwoli na dokładne wyczyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych elementów.

Ważne również, by nie zapominać o miejscach niewidocznych – odpływach i rurach. Aby pozbyć się bakterii i wyeliminować nieprzyjemny zapach, konieczna jest ich regularna dezynfekcja.

Strony: [1] [2]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bakterie, dom, higiena, kuchnia, sprzątanie, wnętrze, łazienka


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»