kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Urządzamy wnętrze w stylu skandynawskim
2015/1/20 19:39:23

Skandynawski styl projektowania wnętrz najlepiej opisuje zachowanie zdrowego balansu pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. To obecnie jeden z najważniejszych kierunków aranżowania naszych czterech kątów. Co decyduje o popularności stylu skandynawskiego i czym charakteryzuje się tak zaprojektowane wnętrze?

Mniej, ale ze smakiem

Podstawą wnętrz urządzonych wedle północnych wzorców jest… prostota. To cecha łącząca wszystkie typy stylu, mającego swoje geograficzne odmiany: - duńską, noszącą znamiona szlachetności i romantyczności, - fińską, charakteryzującą się geometrycznością i stosowaniem kontrastów oraz - szwedzką, najbardziej surową i niemalże pozbawioną elementów dekoracyjnych. W aranżacyjnych odniesieniach do stylistyki złaknionej słońca Północy, stawia się obecnie na rozświetlone, duże przestrzenie, uzyskiwane m.in. za sprawą wypełnienia pomieszczeń bielą i jasnymi, pastelowymi odcieniami. Meble i dodatki wykonane są tu w większości z naturalnych materiałów – przeważa drewno, len, wiklina oraz bawełna. Często stosowaną dekorację stanowią, harmonijnie rozłożone ramki, które dodatkowo podkreślają minimalistyczną naturę przestrzeni. Dopuszczalne jest także przełamywanie surowego charakteru wnętrza, np. poprzez zdecydowaną kolorystykę wybranego mebla. Jeśli wolimy unikać zbyt dużych kontrastów, możemy wprowadzić mniej wyrazisty barwny akcent w postaci poduszek, pledów lub innych zdobień. W każdym przypadku należy pamiętać, że minimalizm oznacza brak zbyt dużej liczby detali.

fot. Sits

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: aranżacja, styl skandynawski, wnętrze


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»