kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Światło w łazience
2007/2/22 1:00:00

Staranne wykończenie ścian, kryształowe lustra, wanny z hydromasażem, kolorowe puszyste ręczniki i mnóstwo bardziej lub mniej przydatnych drobiazgów to coraz częstszy widok w naszych łazienkach. Nawet jeśli mieszkamy w bloku i nasz „salon kąpielowy” rozmiarami przypomina raczej służbówkę, możemy urządzić go w wygodny i funkcjonalny sposób. Aby jednak tak się stało, nie możemy zapominać o bardzo ważnym elemencie wystroju: dobrym oświetleniu.

Na szczęście minęły już czasy, kiedy we wszystkich polskich łazienkach wisiały białe - mleczne lub przezroczyste – „bańki”. Dziś wybór lamp w sklepach jest tak ogromny, że bez trudu możemy dobrać odpowiednie oświetlenie do każdej łazienki.

Niezależnie od wielkości naszej łazienki warto zainstalować w niej co najmniej dwa rodzaje oświetlenia: górne (ogólne) i boczne (punktowe) zamontowane przy lustrze. Dodatkowo możemy także pokusić się o podkreślenie światłem wybranego miejsca, np. wanny lub kabiny prysznicowej.

Najlepszym źródłem światła ogólnego jest lampa zamontowana na suficie. W zależności od wysokości pomieszczenia może to być plafon lub tradycyjny żyrandol lub lampa na dłuższym sznurze. W stylowo urządzonych łazienkach, ze staroświecką wanną na tzw. „łapach” i „złotymi” bateriami przy wannie i zlewie świetnie będzie wyglądał ciężki żyrandol utrzymany w podobnej stylistyce – kąpiąc się w takiej łazience poczujemy się niemal jak księżniczki…

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: lampa, makijaż, oświetlenie, łazienka, światło


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »