kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Stół w świątecznej kreacji
2009/12/17 19:20:00

Funkcjonalny stół oraz dopasowane do niego, wygodne krzesła to niezbędny element każdego domu. Są jednak sytuacje, kiedy meble te pełnią szczególną rolę. Czas, w którym nabierają one wyjątkowego znaczenia - święta.

Według tradycji wigilijnych na naszym stole powinno się pojawić 12 potraw. Aby jednak aspekt kulinarny był w pełni doceniony zadbajmy o właściwą oprawę ich podania. Pomyślmy o świątecznej aranżacji stołu, nawet jeśli ilości potraw nie jest dla nas aż tak istotna. Ozdobne misy, szklane wazony prezentujące w swoim wnętrzu kolorowe bombki, czy może eleganckie świeczniki? Niezależnie od naszego wyboru wśród elementów dekoracyjnych nie powinno zabraknąć dodatków naturalnych, tworzących prawdziwą atmosferę świąt. Świerkowe gałązki, orzechy, jabłka, laski wanilii, albo cynamonu wszystko to możemy wykorzystać w oryginalnej aranżacji. Jeśli stół świąteczny posiada drewniany blat o wyraźnie zaznaczonych słojach - zastąpmy tradycyjny obrus wąskim bieżnikiem. Będzie on doskonałym tłem dla ozdób, a jednocześnie nie zasłoni całkowicie blatu, eksponując jego piękną fakturę. Nawet gdy czas nas goni - wystarczy kilka elementów by podkreślić świąteczny nastrój. Ważne by aranżacja stołu pasowała do wystroju całego wnętrza. Niezależnie od obecnych trendów - stwórzmy aranżację, w której będziemy się dobrze czuli.Święta to czas rodzinnych spotkań - często w licznym gronie. Przy takich okazjach najlepiej sprawdzają się stoły z możliwością rozłożenia blatu. Od jego wielkości uzależniona jest liczba stojących przy nim krzeseł, jak również ilość miejsca dostępnego do rozstawienia zastawy stołowej dla korzystających z niego osób. Aby komfort spożywania wigilijnej kolacji był jak największy uwzględnijmy również przestrzeń potrzebną dla każdego gościa. Jedna osoba potrzebuje płaszczyzny blatu o szerokości ok. 60 cm.
W okresie świątecznym stół jest czymś więcej niż funkcjonalnym elementem wystroju jadalni. To on kształtuje jej przestrzeń, budując odpowiedni nastrój świątecznych spotkań. Stół to jednak nie wszystko - dopasowane stylem krzesła są równie istotne. Zadbajmy o wygodę naszych gości - wybierzmy modele z ergonomicznymi rozwiązaniami konstrukcji. Krzesło o odpowiednim siedzisku oraz właściwie wyprofilowanym oparciu zapewnią im komfort, zachęcając do długich rozmów przy świątecznym stole.
()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wigilia, dekoracja stołu, jadalnia, krzesła, stół, Święta


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»