kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Przestrzeń otwarta czy zamknięta?
2007/3/11 1:00:00

Najpopularniejszym obecnie sposobem powiększania „przestrzeni życiowej” w mieszkaniach jest wyburzanie ścian działowych. Po latach pomieszkiwania w typowo blokowych, kilkumetrowych „klatkach”, większość z nas odczuwa potrzebę łączenia poszczególnych pomieszczeń w jedną, większą całość. Dzieje się tak nie tylko w małych mieszkaniach, ale i w nowo budowanych apartamentach czy domach jednorodzinnych, gdzie na ogół część parterowa jest jedną całością, a jedyne drzwi to te prowadzące do łazienki.

Wyburzenie ścianek działowych rzeczywiście optycznie powiększa nasze mieszkanie, czy jednak takie rozwiązanie nie ma żadnych wad? Niestety ma, i to kilka:
- koszt ogrzania dużych, otwartych przestrzeni jest większy, niż zamkniętych pomieszczeń,
- gotując w otwartej kuchni musimy liczyć się z tym, że zapachy (niekoniecznie przyjemne) rozejdą się po całym domu,
- jeśli sprzątanie i zmywanie naczyń po posiłkach nie jest naszym ulubionym zajęciem, a mamy za to mocno rozwinięte poczucie estetyki i porządku – będziemy cierpieć katusze patrząc z salonu na sterty brudnych talerzy w kuchni,
- łączenie pomieszczeń wymaga zgrania stylistycznego czyli pasujących do siebie kolorów ścian, podłóg czy mebli,
- otwarta przestrzeń bardzo utrudnia lub wręcz uniemożliwia choćby chwilowe odizolowanie się od reszty domowników, nie zapewnia poczucia intymności, nie izoluje od hałasów.

Jak widać wyburzenie ścianek działowych niesie za sobą szereg dość uciążliwych w codziennym życiu konsekwencji, jednak większości z nich można dość łatwo uniknąć montując między niektórymi pomieszczeniami drzwi przesuwne – dzięki nim możemy, w zależności od aktualnych potrzeb, łączyć lub dzielić poszczególne pomieszczenia.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: drzwi, drzwi przesuwne, otwarta kuchnia, otwarte wnętrze, przestrzeń


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»