kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Naturalny klimat w sypialni
2010/3/30 3:50:00

Odprężyć się na łonie natury, wsłuchać się w śpiew ptaków, poczuć zapach lasu… To marzenia wielu z nas po dniu spędzonym w czterech ścianach dusznego biura, jednak na co dzień raczej niemożliwe do spełnienia. Może więc stworzyć taką oazę spokoju we własnym domu?

Aranżując „spokojną Przystań” nie bez powodu wybór najczęściej pada na sypialnię. To w końcu tutaj najlepiej się relaksujemy – nie tylko podczas snu, ale również np. przy dobrej książce czy w czasie słuchania odprężającej muzyki.

Podróż w głąb natury zacznijmy od wyboru kolorystyki. Szukając inspiracji w tym co za oknem - wbrew pozorom mamy szeroki wachlarz możliwości. Typowe barwy kojarzące się z tym trendem to kolory ziemi – różne odcienie brązów, beże. Ale można także podnieść głowę nieco wyżej i skupić się na błękicie nieba, przełamanego bielą delikatnych obłoczków.

fot. LotariUzupełnieniem każdej ze wskazanych wersji będzie świeża, soczysta zieleń, przywodząca na myśl budzącą się do życia przyrodę. Niezależnie od tego, w którą stronę uda się nasza wyobraźnia, warto zadbać o to, by każdy szczegół pasował do wybranej konwencji.

Łóżko w centrum uwagi

Punktem centralnym sypialni jest bez dwóch zdań łóżko. Zadbajmy więc przede wszystkim o dobry materac, w drugiej kolejności – o pościel. Oczywiście kolorystykę i wzory poszewek dopasowujemy do całości. Ciekawie prezentują się np. pościele dwustronne. Zwracajmy uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są produkty – bądźmy bliżej natury także pod tym względem. Nie zapominajmy również o niezwykle praktycznej narzucie, która z jednej strony ochroni pościel przed zbyt szybkim zabrudzeniem, z drugiej zaś – może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym.

Odgrodzić się od świata


W oknach zamontujmy rolety, które w razie potrzeby oddzielą nas od świata zewnętrznego, zapewnią potrzebną intymność, uchronią przed słońcem w leniwy, niedzielny poranek. Kolor rolet dopasujmy do reszty wnętrza.

fot. Lotari– W sypialni najlepiej zamontować rolety z tkanin co najmniej śreniozaciemniających – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner, producenta rolet. – Transparentne mogą bowiem nie spełnić swojego praktycznego zadania ochrony przed światłem.


W przypadku pokoju urządzonego w brązach dobrze prezentują się modele wykonane z tkaniny przypominającej zamsz. Ciekawie wyglądają także rolety bambusowe – trudno znaleźć bardziej „naturalne” osłony okienne. Jeżeli natomiast w innych elementach nie zastosowaliśmy żadnych wzorów – możemy ubrać w ornament właśnie okno.

Przy „niebiańskiej” aranżacji materiał powinien być nieco delikatniejszy, a dodatki eteryczne. W tym wypadku dobrze będą wyglądać błękitne rolety połączone z białymi zasłonami sznurkowymi. Aby jeszcze bardziej podkreślić zasłony można wybrać model ozdobiony przezroczystymi koralikami, które przywiodą na myśl świeżą, poranną rosę.

fot. LotariI na koniec – drobne, ale bardzo istotne – dodatki. To dopiero one zbudują pożądany klimat. W naturalnym trendzie, szczególnie w brązowej kolorystyce, prym wiodą wszelkie elementy drewniane, bambusowe, słomkowe itp.

Z takich materiałów wykonane mogą być np. ramki na zdjęcia lub rama lustra, świeczniki, czy nawet żyrandol. Do tego zapachowe świece, kadzidełka, przytłumione światło i relaksacyjna muzyka… spokój ducha gwarantowany!

Telewizor niech zostanie w salonie – cuda techniki raczej nie idą w parze z naturalnym odprężeniem na łonie natury. Na ich miejscu lepiej postawić piękne kwiaty w doniczkach.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: aranżacja wnętrz, rolety, sypialnia, wnętrze naturalne


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»