kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Meblowe metamorfozy
2010/3/25 22:50:00

Wiosna to idealny czas, aby zmienić coś w swoim otoczeniu i odświeżyć aranżację mieszkania. Aby nie mnożyć niepotrzebnie kosztów warto wykazać się odrobiną pomysłowości…

Zestaw wypoczynkowy, meble w pokoju dziecka czy w salonie to przedmioty, których nie zmienia się co sezon, m.in. ze względu na ich wysoką cenę. Jednak często wysłużone już elementy, zamiast dodawać wnętrzu uroku, najzwyczajniej w świecie wyglądają nieestetycznie. Jak więc odmienić meble nadgryzione zębem czasu?

Wypoczynek w nowej scenerii

W przypadku zestawu wypoczynkowego możemy pokusić się o wymianę obicia. Jednak nierzadko wiąże się to z dużym wydatkiem i z koniecznością przewiezienia masywnego mebla do tapicera, na co nie zawsze jest czas i możliwość zorganizowania odpowiedniego transportu.

fot. DekoriaTańszym, ale równie efektownym rozwiązaniem może być zakupienie specjalnego pokrowca. – Pokrowiec na sofę pozwala odmienić wysłużony mebel nie do poznania – zauważa Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. – Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a dzięki szerokiemu wyborowi tkanin dostępnych na rynku możliwe jest nadanie wnętrzu zupełnie nowego, świeżego charakteru.

Przy okazji zmiany pokrowca warto zastanowić się również nad dopasowaniem poduszek, dokupując nowe poszewki z takiej samej lub zbliżonej kolorystycznie tkaniny.

Krzesło jak królewski tron

fot. DekoriaSpecjalne sukienki na krzesła pomogą zmienić np. wygląd kuchni. Z jednej strony schowają przed wzrokiem gości nieestetyczne dowody upływającego czasu, z drugiej zaś – dodadzą kącikowi jadalnemu uroku i elegancji. Taką sukienkę można kupić, zlecić uszycie na wymiar lub spróbować wykonać ją samemu – w tym wypadku przydadzą się jednak zdolności krawieckie. Jeśli nie chcemy „ubierać” całego mebla, a tylko nieco je odświeżyć i sprawić, aby stało się wygodniejsze, wybierzmy miękkie siedziska.


Drugie życie mebli

A jak poradzić sobie z meblami nie pierwszej młodości? Sprawa jest bardzo prosta – wymaga jedynie odrobiny wyobraźni i szczypty koncepcji. Wystarczy dobrze zmatowić i przygotować powierzchnię, zaopatrzyć się w odpowiednią farbę w kolorze mebli, poświęcić kilka dni i gotowe! To także dobry sposób na zupełną zmianę charakteru i kolorystyki. Innym pomysłem jest wykorzystanie na drzwiczkach tkanin o ciekawej fakturze, oryginalnych tapet czy folii samoprzylepnej. Można również skorzystać z niestandardowych rozwiązań i zastosować np. fototapetę czy okleić mebel gazetami lub ścinkami różnych tkanin, nadając mu wygląd patchworku.

W podobny sposób odnowić można także mniejsze przedmioty, jak: lampy, świeczniki, ramki na zdjęcia czy wazony. Wystarczy tylko oryginalny pomysł, trochę czasu i przede wszystkim duży zapas chęci oraz zapału.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: meble, odnawianie mebli, tkaniny


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»