kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Meblowe metamorfozy
2010/3/25 22:50:00

Wiosna to idealny czas, aby zmienić coś w swoim otoczeniu i odświeżyć aranżację mieszkania. Aby nie mnożyć niepotrzebnie kosztów warto wykazać się odrobiną pomysłowości…


Zestaw wypoczynkowy, meble w pokoju dziecka czy w salonie to przedmioty, których nie zmienia się co sezon, m.in. ze względu na ich wysoką cenę. Jednak często wysłużone już elementy, zamiast dodawać wnętrzu uroku, najzwyczajniej w świecie wyglądają nieestetycznie. Jak więc odmienić meble nadgryzione zębem czasu?

Wypoczynek w nowej scenerii

W przypadku zestawu wypoczynkowego możemy pokusić się o wymianę obicia. Jednak nierzadko wiąże się to z dużym wydatkiem i z koniecznością przewiezienia masywnego mebla do tapicera, na co nie zawsze jest czas i możliwość zorganizowania odpowiedniego transportu.

fot. DekoriaTańszym, ale równie efektownym rozwiązaniem może być zakupienie specjalnego pokrowca. – Pokrowiec na sofę pozwala odmienić wysłużony mebel nie do poznania – zauważa Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. – Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a dzięki szerokiemu wyborowi tkanin dostępnych na rynku możliwe jest nadanie wnętrzu zupełnie nowego, świeżego charakteru.

Przy okazji zmiany pokrowca warto zastanowić się również nad dopasowaniem poduszek, dokupując nowe poszewki z takiej samej lub zbliżonej kolorystycznie tkaniny.

Krzesło jak królewski tron

fot. DekoriaSpecjalne sukienki na krzesła pomogą zmienić np. wygląd kuchni. Z jednej strony schowają przed wzrokiem gości nieestetyczne dowody upływającego czasu, z drugiej zaś – dodadzą kącikowi jadalnemu uroku i elegancji. Taką sukienkę można kupić, zlecić uszycie na wymiar lub spróbować wykonać ją samemu – w tym wypadku przydadzą się jednak zdolności krawieckie. Jeśli nie chcemy „ubierać” całego mebla, a tylko nieco je odświeżyć i sprawić, aby stało się wygodniejsze, wybierzmy miękkie siedziska.


Drugie życie mebli

A jak poradzić sobie z meblami nie pierwszej młodości? Sprawa jest bardzo prosta – wymaga jedynie odrobiny wyobraźni i szczypty koncepcji. Wystarczy dobrze zmatowić i przygotować powierzchnię, zaopatrzyć się w odpowiednią farbę w kolorze mebli, poświęcić kilka dni i gotowe! To także dobry sposób na zupełną zmianę charakteru i kolorystyki. Innym pomysłem jest wykorzystanie na drzwiczkach tkanin o ciekawej fakturze, oryginalnych tapet czy folii samoprzylepnej. Można również skorzystać z niestandardowych rozwiązań i zastosować np. fototapetę czy okleić mebel gazetami lub ścinkami różnych tkanin, nadając mu wygląd patchworku.

W podobny sposób odnowić można także mniejsze przedmioty, jak: lampy, świeczniki, ramki na zdjęcia czy wazony. Wystarczy tylko oryginalny pomysł, trochę czasu i przede wszystkim duży zapas chęci oraz zapału.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: meble, odnawianie mebli, tkaniny


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »