kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak pozbyć się plam z podłogi po świętach?
2016/1/3 17:00:00

Wrzawa świąteczna i sylwestrowa już za nami, ale po tych szczególnych chwilach w roku mogły pozostać pamiątki na naszym parkiecie. Kiedy po rodzinnym spotkaniu i zabawie kończącej stary rok pozostają na podłodze tłuste plamy, zastanawiamy się jak zaradzić temu problemowi. Co zrobić, gdy znane nam metody na czyszczenie parkietu zawiodą?

Podczas Świąt i Sylwestra wszystko może się zdarzyć. Rozlane wino, tłuste ślady po oleju, ślady butów (szczególnie tych z gumową podeszwą), potrafią lekko zaniepokoić pana lub panią domu. Niestety, nie jesteśmy w stanie zapanować nad tabunem gości i ich dziećmi – zwłaszcza dziećmi – przewijającymi się przez nasz dom w czasie spotkań rodzinnych. Pierwszą rzeczą, którą analizujemy jest rodzaj wykończenia podłogi: lakierowana, olejowana, czy woskowana? Druga rzecz to sposób, w jaki chcemy usunąć plamę: domowymi metodami, czy profesjonalnymi środkami chemicznymi? Trzecie pytanie, na które odpowiadamy: co dalej, aby utrzymać efekt?

Czyszczenie parkietu lakierowanego


Parkiety lakierowane należy czyścić środkami o neutralnym PH, przeznaczonymi do podłóg wrażliwych - zdradza ekspert firmy Kopp, Katarzyna Wątor. Podstawową czynnością, od której powinniśmy zacząć pielęgnację podłogi lakierowanej jest jednak dokładne odkurzenie lub pozamiatanie wszelkich stałych zanieczyszczeń czy piasku. Dopiero później możemy umyć podłogę łagodnym detergentem. Nałożona nań dodatkowo powłoka polimerowa stworzy trwałą warstwę ochronną naszego lakieru (np. preparat Kopp 30).
fot. podloga drewniana kopp2
Olejowanego…

Na hasło „mydło” każdy wzdryga się na myśl, że wysusza, że niszczy zamiast pielęgnować. Mydło do gruntownego czyszczenia, przeznaczone jest specjalnie do podłóg pokrytych olejem naturalnym. Dzięki właściwościom zmiękczającym wodę znakomicie usuwa brud z powierzchni podłóg olejowanych, utrudniając przyczepność zarówno kurzowi, jak i drobinkom materiałowym. Pamiętajmy, że każdy środek powinien być nakładany w niewielkich ilościach. Niedopuszczalne jest doprowadzanie do powstawania kałuż. Drewno jest jak kot – nie znosi wody!

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: drewno, parkiet, plamy, podłoga, wnętrza


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»