kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak mądrze kupować meble w sieci?
2015/5/18 13:10:00

Zakupy przez Internet to stały element naszej codzienności - z tej formy dokonywania zakupów korzysta już co piąty Polak i to kilka razy w miesiącu. Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na e-zakupy. Najczęściej korzystają z nich mieszkańcy małych miast. Przez Internet można z powodzeniem kupić również meble. Jak mądrze dokonywać zakupów meblowych w sieci? Oto pięć prostych porad.

Polacy pokochali e-zakupy ze względu na oszczędność czasu, duży wybór produktów w „jednym” miejscu, korzystne ceny oraz wygodną dostawę do domu. Dzięki możliwości zamówienia wszystkiego pod adres zamieszkania, ta forma zakupów stała się szczególnie popularna wśród osób z mniejszych miejscowości oraz wsi, w których infrastruktura handlowa nie jest tak szeroko rozwinięta, jak w dużych miastach, a do najbliższego salonu meblowego jest kilkadziesiąt kilometrów. Co więcej, nie trzeba martwić się o przewiezienie produktów o wielkich gabarytach własnym transportem i narażać się na dodatkowe koszty.

W sieci kupują wszyscy: główną grupę konsumentów stanowią ludzie młodzi w wieku 25 do 34 lat (78% kupuje średnio raz na kwartał). Także osoby w wieku 35-49 lat są aktywną grupą robiącą e-zakupy (76% badanych w tym wieku). Natomiast najrzadziej z internetu do celów konsumenckich korzystają seniorzy (63% badanych w tym wieku).

Polacy w Internecie kupują przede wszystkim buty i odzież, sprzęt elektroniczny, książki i prasę, kosmetyki oraz sprzęt RTV i AGD. Co raz więcej osób klika także po meble. Jednak przy tego typu produktach, zakupy mogą być utrudnione ze względu na brak możliwości dotknięcia materiału, sprawdzenia miękkości siedziska, czy obejrzenia surowca, z którego wykonany jest mebel.

Na co zatem zwrócić uwagę, by w pełni czuć satysfakcję z zakupu mebli przez internet?

Opinie o sklepie

Meble należy kupować tylko w sprawdzonych sklepach, które dbają o jakość sprzedawanych produktów i dobrą obsługę klienta. By zweryfikować danego sprzedawcę należy zapoznać się
z opiniami o nim, sprawdzić certyfikaty, zwrócić uwagę na ceny transportu oraz czas realizacji zamówienia. Tylko w ten sposób będzie można mieć pewność, że dany sklep jest wiarygodny.

Profesjonalne biuro obsługi klienta

Kupując meble online, warto wybrać sklep, który posiada profesjonalne biuro obsługi klienta. Dzwoniąc na infolinię można porozmawiać z konsultantem, który doradzi przy wyborze produktów oraz odpowie na wszystkie pytania. Dodatkowo doradca pełni funkcję opiekuna, który monitoruje przebieg zamówienia i na bieżąco informuje klienta o stanie realizacji.

Profesjonalne biuro obsługi klienta, to także nieoceniona pomoc dla osób, które nie czują się pewnie robiąc zakupy przez Internet, w tym szczególnie dla seniorów – wyjaśnia Karol Szpar, właściciel sklepu www.TwojeMeble.pl – Już teraz, by zamówić meble, nie trzeba mieć adresu mailowego, czy umieć obsługiwać bankowość elektroniczną. Meble można kupić przez telefon – wystarczy zadzwonić na infolinię, a konsultanci fachowo doradzą, dostosują produkty do indywidualnych potrzeb, zamówią, a następnie zostaną one dowiezione do domu.

Ceny oraz brak ukrytych kosztów

By nie przepłacić za zakupy, należy porównać ceny w kilku sklepach. Warto szukać promocji i ofert specjalnych (np. bony podarunkowe lub upominki). Często sklepy organizują unikalne promocje, których nie spotka się w salonach stacjonarnych. Należy wystrzegać się ukrytych kosztów (np. kosztów kredytu przy spłatach ratalnych), w razie wątpliwości należy skontaktować się z biurem obsługi klienta i dopytać o drażliwe kwestie.

Bezpłatny transport

Często koszty transportu mebli o wielkich gabarytach odstraszają klientów od e-zakupów. Dlatego należy wrócić uwagę na usługę bezpłatnego transportu - już teraz część sklepów zapewnia transport gratis do każdego miejsca w Polsce.

Punktualna dostawa

Nic bardziej nie irytuje konsumenta, jak opóźnienia w dostawie zamówionych przez niego produktów. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić na stronie internetowej sklepu warunki oraz termin realizacji dostawy. W przypadku zwłoki warto domagać się rekompensaty.

Przestrzegając wszystkie wyżej wspomniane wskazówki, kupno mebli przez Internet stanie się jeszcze prostsze, a klienci będą mieć gwarancję, że dokonali dobrego wyboru.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: internet, meble, zakupy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»