kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Co położyć na podłodze w sypialni?
2009/9/20 15:20:00

Tajemnica dobrze rozpoczętego dnia nie leży wyłącznie w tym, którą nogą staniesz na podłodze. Ważne, by pobudzić zmysły odczuciem miłego chłodu lub ciepłej miękkości, czyli tym, co sprawa nam przyjemność.

Planowanie sypialni zwykle koncentruje się na łóżku, ale bardzo szybko pojawia się pytanie: co na podłogę? Jak w wielu przypadkach, i tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

- Wiele zależy od wielkości powierzchni i jakości podłogi. Jeśli jest nowa i ładna, wystarczy położyć dywan lub małe dywaniki po obu stronach łóżka - mówi Alicja Łapnicka, sprzedawca w sklepie Komfort. - Osobom, które lubią poczuć miękkość pod stopami, polecam niezwykle modne dywany typu shaggy z grubym, miękkim włosem.

Architekci wnętrz, którzy dbają i o nastrój i o styl mieszkania, polecają do sypialni puszyste dywany o jasnej kolorystyce. Świetnie prezentują się w jasnym kolorze, położone na ciemnej, drewnianej podłodze, np. z popularnego drewna egzotycznego.

- Zdarzają się jednak klienci, którzy wybierają żywe, ekstrawaganckie kolory: fiolety, połączenia agresywnych kolorów z seledynem, błękitem, a także czerwienią czy niebieskim. Taki dywan czy wykładzina staje się zwykle dominującym elementem wnętrza - mówi Krzysztof Marciniak ze sklepu Carpetright.
Na rynku istnieje wiele rodzajów dywanów - tkane ręcznie lub maszynowo, wykonane z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Na cenę wpływa rodzaj włókna oraz sposób tkania, które świadczą też o trwałości dywanu.

- Dobry dywan wełniany może przeżyć nawet 25 lat i wciąż utrzymywać świetny wygląd, dlatego jego cena jest zwykle o połowę wyższa niż dywanu ze sztucznej wełny - mówi Krzysztof Marciniak. - Najtańsze są dywany bawełniane i z polipropylenu.
Kupując dywan zwykle zwracamy uwagę na to, by był gęsty, miękki, sprężysty, natomiast nie zawsze wiemy, jak go czyścić.
- Dywany shaggy wymagają czyszczenia aktywnymi pianami, które po 2 godzinach ściągamy odkurzaczem - radzi Alicja Łapnicka, ze sklepu Komfort. - Oczywiście, odkurzacz musi mieć moc 1600 W lub większą.

O palmę pierwszeństwa z dywanami w sypialni od lat walczy wykładzina. Minęły już czasy, gdy była traktowana jako tańszy zamiennik dywanu. Dziś jej jakość, wzór czy kolor, a także dopasowanie do każdego kształtu podłogi stanowi poważną konkurencję dla dywanów.
- Jeżeli nie ma przeciwwskazań alergicznych, klienci wybierają wykładzinę, którą kładą na całej powierzchni podłogi, co daje najwyższe poczucie ciepła - szczególnie gdy lubimy zabawy z dziećmi na podłodze - mówi Krzysztof Marciniak.
Wykładziny dywanowe chronią przed hałasem i zimnem. Są miękkie, sprężyste, kolorowe i niezbyt drogie. W sypialni dobrze sprawdzi się wykładzina pętelkowo - strzyżona, strzyżona, welurowa, ale najlepiej swoją rolę spełni wełniana - wchłania wilgoć z pomieszczenia i oddaje ją w postaci pary. Dzięki temu powietrze w sypialni stanie się mniej suche i zdrowsze.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alergia, dywan, podłogi, sypialnia, wykładzina, wyposażenie wnętrz


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»