kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Chroń się przed słońcem również w pomieszczeniach
2008/7/26 0:24:57

Lato to okres, w którym jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jednak nie wystarczy chronić się przed słońcem tylko na świeżym powietrzu. Promienie UV mają na nas niekorzystny wpływ również w przeszklonych pomieszczeniach.

Z docierających do nas promieni słonecznych, największy wpływ na naszą skórę mają promienie ultrafioletowe. Ze względu na długość fal świetlnych, dzielimy je dodatkowo na trzy kategorie: UVC, UVB i UVA, które jako jedyne stanowią ok. 95% całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. Penetrują one skórę bardzo głęboko (aż do poziomu skóry właściwej), w dużej mierze przyczyniając się do tzw. fotostarzenia, a także do zmian nowotworowych skóry. Nie zatrzymują ich ani chmury, ani standardowe szyby okienne czy samochodowe, co oznacza, że stale możemy być poddani na ich oddziaływanie, również w pomieszczeniach.

Wybór odpowiedniej szyby stanowi dobry sposób na „uszczelnienie” okien przed promieniowaniem. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku pomieszczeń, których okna wychodzą w kierunku południowym i południowo – zachodnim. Na rynku dostępne są dwa warianty nowoczesnych szyb przeciwsłonecznych: absorpcyjne – pochłaniające światło oraz refleksyjne – odbijające promienie słoneczne. Pomogą one zredukować poziom energii słonecznej, przedostającej się przez okna, chroniąc nas jednocześnie przed szkodliwym działaniem promieniowania.

Na podstawie materiałów Oknoplast



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: UV, okna, słońce


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »